Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Віталій Коваль : «Перші досягення Матусівської ОТГ – успішний приклад впровадження реформи децентралізації в Україні»

Дата: 31.10.2018 14:21
Кількість переглядів: 264

   Перебуваючи  30 жовтня 2018 року з робочим візитом у  Шполянському районі, перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль поцікавився  життям, в умовах сьогодення, об’єднаних територіальних громад, зокрема Матусівської.

 

 

  Здається зовсім нещодавно відбулися перші вибори голови та депутатів у Матусівській ОТГ, а вже сьогодні окремі установи та територію громади не впізнати.

   А зроблено дійсно чимало.

  Будівництво доріг та тротуарів, розвиток соціальної інфраструктури, фінансова допомога школам, - усе це далеко не повний перелік того, що вдалося керівництву громади за неповний рік після об’єднання. 

   В нинішніх умовах, все це стає можливим завдяки реформі децентралізації, - наголосив під час зустрічі голова ОТГ Василь Колісник, який разом зі своїм заступником Сергієм Горею запросили до Матусова першого заступника очільника області Віталія Коваля та голову Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка на урочисте відкриття оновленої шкільної їдальні Матусівського навчально-виховного комплексу №1. На втілення цього проету з бюджету Матусівської ОТГ було виділено півтора мільйона гривень, що дало можливість не лише провести ремонтні роботи приміщення, придбати нові меблі, а й встановити сучасне промислове обладнання. Загалом же, це дозволить, згідно з вимогами Нової Української школи,  підвищити якість харчування дітей.

 

 

 

 

 

    Скориставшись можливістю, представники влади області та району побували і у класних кімнатах школи №1двох дошкільних групах, затишній спальні.

 

 

 

 

 Не можна не зазначити той факт, що школа живе, розвивається, тут цікаво та своєрідно облаштована кожна класна кімната, і керівництво, і працівники закладу роблять усе можливе, аби навчальний заклад був по домашньому – привітним, щоб перебування у школі для дітей було і цікавим, і комфортним, і пізнавальним.

 Наступною зупинкою у візиті першого заступника голови облдержадміністрації була   Матусівська загальноосвітня школа №2. Саме тут нині в  активній фазі ведуться роботи по запуску нової котельні, яка працюватиме на альтернативних видах палива. Такий об’єкт є  пріоритетним та першочерговим, а відтак усі будівельно – монтажні роботи будуть завершені вже найближчим часом, - запевнив під час розмови з учасниками делегації голова об’єднаної територіальної громади Василь Колісник.

 

 

 

   Похвалився Василь Васильович перед гостями і придбаними дитячими майданчиками. На початку нового навчального року вони були встановлені відразу біля трьох навчально – виховних закладів Матусівської об’єднаної територіальної громади.

 

 

 

 

   Гарні враження лишились у Віталія Коваля і від перебування в сільському будинку культури. З огляду на те, який вигляд на сьогодні має концертна зала, зали, де проходять шлюбні церемонії та дискотеки, допоміжні кімнати просто будинком культури цей об’єкт назвати не можна  - це справжня мистецька будівля, а нова освітлювальна апаратура, яку придбали за кошти сільського бюджету та спонсора —  фермерського господарства «Ольвія»( керівник  Іван Кравченко), а це 250 тисяч гривень, особливо вразила гостей.

 

 

 

  У приміщенні Матусівської сільської ради Віталій Коваль відвідав і майбутній центр надання адміністративних послуг,що створюють в межах Програми «U-LEAD з Європою». Нині тут на завершальному етапі ремонтні роботи. Вже відремонтовано санвузол, де передбачено умови для людей з обмеженими фізичними можливостями, а в просторих кімнатах будуть створені умови для розташування спеціалістів і архіву. Згодом сюди завезуть нові меблі та обладнання.

 

 

 На завершення хочеться додати лише одне, відрадно, що реформа децентралізації у Шполянському районі успішно впроваджується, і Матусівська об’єднана територіальна громада тому гарний приклад.  Тут з усіх сил намагаються створити   достойні умови для життя їх жителів, а підтримка обласної та районної влади у реалізації їх діяльності дає впевненість усім  у щасливому завтрашньому дні кожного жителя громади

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора