Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На нараді обговорили питання утримання Шполянської центральної районної лікарні

Дата: 09.01.2019 16:05
Кількість переглядів: 1478

  9 січня 2019 року в Шполянській райдержадміністрації за участі заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Костянтина Омаргалієва та під керівництвом голови районної державної адміністрації Володимира Потапенка відбулась нарада,  на якій обговорювалася подальша доля Шполянської лікарні, а саме йшлося про фінансування закладу з метою виділення коштів на медичну допомогу вторинного рівня, що є надзвичайно актуальним для нашого району.

   При формуванні бюджету на 2019 рік в районі виникла проблема із утриманням Шполянської ЦРЛ. Справа в тому, що мінімальна потреба коштів на утримання вторинного рівня надання  медичної допомоги – Шполянської центральної районної лікарні, зокрема на  забезпечення першочергових видатків на заробітну  плату, енергоносії, медикаменти та продукти харчування складає 47832,4 тис.грн. Обсяг медичної субвенції  з державного  бюджету  на поточний рік визначено в  обсязі 29078,3 тис.грн. Таким чином, дефіцит коштів на утримання Шполянської центральної  районної лікарні складає 18754,1 тис.грн, або в розрахунку на 1 жителя району – 442,59 грн.

   Завдяки децентралізації об’єднаним територіальним громадам передано до бюджетів податок  з доходів фізичних осіб, який раніше зараховувався до районного бюджету і направлявся на покриття  дефіциту в  утриманні районної лікарні. Відтак, на даний час районний бюджет має обмежений фінансовий ресурс.Саме тому районною лікарнею у листопаді 2018 року підготовлено та направлено листи головам Шполянської, Матусівської, а у грудні і Лип’янської об’єднаних територіальних громад щодо спільного із районним бюджетом утримання закладу  шляхом виділення субвенції  районному бюджету.   Розрахунок субвенції проведено виходячи із обрахованого дефіциту на одного жителя та кількості жителів у відповідних  ОТГ.  Так, запропоновано при формуванні бюджету на 2019 рік розглянути  питання про надання субвенції  районному бюджету:

Шполянській ОТГ в сумі 9857,4 тис.грн.;
Матусівській ОТГ в сумі 1780,1 тис.грн.
Лип”янській ОТГ – 694,4 тис.грн.

    І якщо з очільниками Матусівської та Лип’янської ОТГ досягнуто попередніх домовленостей в даному питанні, то станом на сьогодні, не зважаючи на неодноразові листи та звернення, Шполянська об’єднана громада від фінансування вторинної медичної допомоги ухиляється. 

   Головний лікар ЦРЛ Василь Уманець (саме йому першому надали слово) окреслив загальний стан у центральній районній лікарні. Він зазначив,  що вторинну  медичну допомогу надає районна лікарня на 215 ліжок, з них 200 ліжок в районній лікарні, 15 ліжок  у терапевтичному відділенні с.Лебедин, поліклінічне та стоматологічне відділення.
   Протягом 2018 року  у відділеннях лікарні  проліковано 7789 хворих:
   - 3318 хворих  - жителі Шполянської ОТГ, що складає 42,6%;
   - 449 хворих, жителі Матусівської ОТГ, що складає 5,8%;
   - 4022 хворих – жителі сіл району, що складає 51,6%.
   Укомплектованість штатних лікарських посад становить 65%, з яких 40% лікарів пенсійного віку, 12,5% передпенсійного віку. Протягом 2018 року з районної лікарні розрахувались 32 особи, з них 7 лікарів та 25 медичних сестер. Неукомплектованість лікарями не дає можливості забезпечити цілодобове чергування в приймальному відділенні лікарні та надання ургентної допомоги лікарями-терапевтами, педіатрами, травматологами, хірургами.
   Найбільшою є проблема по забезпеченню надання медичної допомоги дитячому населенню, оскільки у 2018 році педіатрична допомога надавалась лікарями первинної ланки, які у 2019 році відмовились надавати  ургентну  медичну допомогу дітям.
  Не менш важливою проблемою є і надання ургентної терапевтичної допомоги, оскільки в районній лікарні працює лише 2 лікаря-терапевта, що катастрофічно мало. Так тільки  за минулий рік ургентних лікарів викликано більше 3 тисяч разів.
   Укомплектованість  штатних посад  середніх медичних працівників становить 87%, що не дає  можливості забезпечити цілодобове чергування у відділеннях стаціонару (приймальне, інфекційне, неврологічне відділення, палата новонароджених пологового відділення). Такий стан речей може призвести до неможливості функціонування окремих відділень або всієї лікарні.

   З проханням зберегти районну лікарню до представників влади звернулось і ряд лікарів. Серед них: лікар – ендоскопіст Оксана Домчук, завідувач педіатричним  відділенням районної лікарні Ірина Шовкова, завідувач поліклінічним відділенням центральної районної лікарні Лідія Маєтна.

   По завершенню виступів медиків заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв запросив всіх присутніх до конструктивного діалогу, при цьому зазначивши, що лише спільними зусиллями районної влади і місцевого самоврядування можна забезпечити подальшу роботу лікарні на належному рівні. Відтак жителі Шполянщини і надалі матимуть змогу отримувати кваліфіковану медичну допомогу в стінах рідної лікарні. 
   Згодом Костянтин Сапартаєвич поцікавився думкою щодо врегулювання наболілого для Шполянщини питання, а саме спів фінансування медичного закладу, у заступника голови Шполянської ОТГ Сергія Зайця, та отримав чітку відповідь, що міська рада не відмовляється від співфінансування районної лікарні і дане питання буде розглянуто вже на найближчому засіданні  сесії міської ради. 
   Слід зазначити, що 4 січня  цього року в приміщенні Шполянської рда відбулося засідання ради регіонального розвитку у Шполянському районі , у якому, на жаль, не взяли участь представники Шполянської ОТГ. Тож заступник очільника області анонсував  повторне проведення цього засідання 17 січня у приміщенні облдержадміністрації  за його безпосередньої участі.
Насамкінець Костянтин Омаргалієв  рекомендував узгодити всі питання щодо співфінансування районної лікарні до 23 січня цього року.

   Що ж, сподіваємось, що слова заступника голови Шполянської ОТГ Сергія Зайця будуть підкріплені конкретними діями і жителі Шполянського району, а в їх числі і жителі м.Шпола і надалі матимуть змогу отримати кваліфіковану допомогу вузькопрофільних медичних спеціалістів.


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора