Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА про актуальне

Дата: 02.07.2018 16:43
Кількість переглядів: 224

 

  - про «екстренку»

   Оновлення матеріально-технічної бази, сучасна система управління, мотивація для працівників і комфортні умови роботи. Такими є пріоритети для екстреної медичної допомоги Черкащини. Щоденно в області працюють 100 бригад «швидких». Торік наш Центр екстреної медичної допомоги отримав понад 318 тис. звернень від жителів.

   Належний рівень такої допомоги – це спільне завдання влади на всіх. Лише консолідувавши зусилля, ми можемо досягати результатів. Приміром, торік ми розпочали оновлення автопарку «швидких». Коштом обласного та місцевих бюджетів ми придбали 8 нових автомобілів. Вони обслуговують жителів тих районів і міст, що спрямували потрібний ресурс. Цьогоріч плануємо придбати щонайменше ще 5 автомобілів.

   Водночас у місцевих владців має бути чітке розуміння пріоритетності розподілу ресурсів і визначення важливості проектів. Децентралізація дала можливості, сконцентрувавши фінансовий ресурс на місцях. Тому я доручив керівникам районів підготувати «дорожні карти» участі в розвиткових проектах для екстреної медичної допомоги.

    - про пільги

   Донедавна пільги на проїзд для визначених категорій населення надавали виняткового в безготівковій формі. Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня затверджено Порядок надання таких пільг також у готівковій формі, тобто їхню монетизацію. На виконання цього документа розроблено розпорядження обласної державної адміністрації щодо визначення розміру щомісячної готівкової виплати пільг із оплати проїзду. Її розраховували шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті в області на 30 поїздок. У результаті отримано суму в 60 грн.

   Із цього приводу мав на тижні зустріч із представниками організацій і спілок учасників бойових дій. Вони вважають, що такі новації обмежують їхні права. Враховуючи цю позицію, наразі ми пропонуємо механізм урегулювання цього питання на нашому рівні, допоки не буде рішень на центральному рівні. Органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення щодо збільшення кількості поїздок і розміру суми щомісячної готівкової виплати. Можливості допомоги нашим бійцям на місцях, завдяки децентралізації, є. Тож відповідне звернення до органів місцевого самоврядування буде розглянуто на найближчій сесії обласної ради.

   - про інвестиції

   У рейтингу інвестиційної ефективності областей від агенції «Євро-Рейтинг» Черкащина додала три позиції. Створення сприятливих умов для ведення бізнесу в області – незмінний пріоритет нашої команди. Чому це важливо? Тому що інвестиції – це нові підприємства або їхнє розширення, нові робочі місця, наповнення бюджетів, розвиток територій.

   Особливо приємно, коли інвестують у важливі для нашої країни галузі. Днями якраз був на відкритті навчального центру та сучасної доїльної зали у ТОВ «Кищенці». Його потужності розташовані на Маньківщині. Це господарство є одним із лідерів молочної галузі країни. Інвестиції у тваринництво особливо цінні. Як для нашої області, так і країни загалом. Це господарство динамічно розвивається, впроваджує сучасні технології, дбає про якість свого продукту. Тобто є прикладом того, як потрібно працювати. Ми зі свого боку надаємо всю необхідну підтримку та сприяння.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора