Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Шполяни в п’ятірці кращих

Дата: 13.08.2018 16:06
Кількість переглядів: 291

   10 – 12 серпня 2018 року в Чорноморську Одеської області відбувся XII Всеукраїнський фестиваль української народної пісні ім. Ю. Штельмаха " Серпневий заспів -2018".

   Щорічно фестиваль збирає багато аматорських хорових колективів із різних областей України, які майстерним виконанням українських народних пісень і творів Юрія Штельмаха створюють атмосферу високомистецького хорового свята. 
   Другий рік поспіль серед його учасників і наші земляки – колектив хору «Родина» Сигнаївського  навчально – виховного комплексу. Отримавши ще в травні цього року запрошення на участь у даному фестивалі та заручившись підтримкою голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка, юні співаки із Сигнаївки та їх наставники твердо вирішили, що обов’язково знову заспівають на одній із сцен славного міста Чорноморська.

   Тож не зволікаючи, розпочали підготовку. Десятки репетицій в стінах рідної школи, вирішення організаційних питань і нарешті учасники хору «Родина», в числі 17 хорових колективів та 18 ансамблів, взяли участь в престижному фестивалі – конкурсі " Серпневий заспів -2018".
   Програма цьогорічного заходу вимагала від його учасників виконання української пісні без використання фонограми. Відтак, наші юні земляки акапельно заспівали три музичні твори: «Журавлина пісня» на слова Юрія Штельмаха, «Туман яром» ( солісти : Альона Черевко та Людмила Криса) і українську народну обрядову «Ой, на Івана, та й на Купала».
   А розпочалось проведення фестивалю «Серпневий заспів – 2018» з благословення Преосвященного єпископа Одеського і Балтського Павла та прикрашання пісенного дерева життя. Право першим прикріпити свій вінок організатори фестивалю надали вихованцю Сигнаївської школи Олесю Мартинюку, який згодом очолив і святкову ходу фестивалю.  До речі, почесне право першими виконати один із конкурсних пісенних номерів також отримали наші земляки – хор «Родина».

   За результатами фестивалю – конкурсу, які було підведено під час гала – концерту, юні шполяни ввійшли в п’ятірку кращих та нагороджені дипломом учасника, пам’ятною книгою Валентини Штельмах «Хай міцніє нитка роду», сувенірною медаллю «Серпневий заспів – 2018» та лялькою - мотанкою від місцевих майстринь.
    Вже традиційно, підтримати наших конкурсантів завітав на фестиваль районний керівник Володимир Потапенко та начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації Павло Вербівський.
   Володимир Потапенко : «Море позитиву та приємних вражень лишають по собі подібні конкурси. Та найбільше кожного разу вражає тісна співпраця вчителів, учнів та їх батьків, що оселилась в  Сигнаївському НВК та дає гарні плоди. Тож, дякую всім спонсорам, які допомогли втілити мрію сигнаївських дітей – взяти участь у Всеукраїнському фестивалі української народної пісні ім. Ю. Штельмаха " Серпневий заспів -2018". Ця поїздка стала можливою лише завдяки фінансовій підтримці керівництва Лебединського насіннєвого заводу, директора товариства «Агро – прогрес» Василя Колісника, директора товариства «Першотравневе» Віктора Степового, приватного підприємця Ольги Атаманенко, колишніх вихованців Сигнаївської школи : академіка  мистецтвознавства, заслуженого працівника культури України Михайла Волкова, Олега Коваленка, водія Володимира Танцюри. Окремі слова вдячності генеральному директору Шполянського заводу продтоварів Сергію Шевченку за смачні вироби від торгової марки «Жайвір»  і звичайно ж, організаторам фестивалю та вчителям і батькам, які виховали справжню гордість і славу нашого краю».
   В свою чергу юні співаки та педагоги Сигнаївського НВК щиро дякують керівнику району Володимиру Потапенку та начальнику відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павлу Вербівському за постійну підтримку в їх починаннях та небайдужість. І повідомляють про отримане запрошення на Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки», який проходитиме в місті Рівне 21 – 23 вересня 2018 року.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора