Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Перевірки тривають

Дата: 04.09.2018 16:01
Кількість переглядів: 247

   На виконання  доручення  голови Шполянської райдержадміністрації та доручення Держпродспоживслужби України щодо недопущення ускладнення санітарно - епідеміологічної ситуації фахівцями Шполянського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області взято участь в комісійній перевірці закладів торгівлі та громадського харчування району з питань дотримання  ними законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів і санітарного законодавства.

  Перевіркою охоплено 10 підприємств торгівлі, на кожному з яких  виявлено ряд порушень, які є факторами ризику у виникненні серед населення групових захворювань і спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Зокрема, всупереч вимог законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» 8 суб’єктів господарювання не пройшли реєстрацію оператора ринку в Держпродспоживслужбі, не пройшли в установлені терміни медичні огляди 8 продавців, потребують косметичного та поточного ремонту 4 заклади, порушено товарне сусідство у трьох, відсутні розділочні дошки та ножі у шести магазинах, тощо.

   В одному  з продуктових  магазинів  с. Васильків, прилегла територія та приміщення магазину в антисанітарному стані, підлога та технологічне обладнання брудні (прилавки, поверхні холодильних вітрин, тощо), в магазині відсутня вода та умови для дотримання продавцем правил особистої гігієни. Відсутні  рушники, мило, деззасоби,  продавцем не пройдено необхідний медичний огляд з обстеженням на бактеріоносійство. Приміщення магазину потребує поточного ремонту. Виявлено факт реалізації ковбасних виробів невідомого походження та масла, фасованого безпосередньо в магазині,  без будь-якого маркування. Фасоване мало в брикетиках та інші харчові продукти (твердий сир, рибопродукти, заморожені продукти ) без маркування виявлялись і в інших магазинах с. Васильків, Іскрене та Надточаївки.

    Не всі власники продуктових магазинів доброзичливо зустріли комісію,-  магазини було прикрито, такі випадки виявлялись в с. Надточаївка та Васильків.      

    За наслідками перевірки приватними підприємцями подані заяви до районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області для реєстрації їх, як  операторів ринку. Всім власникам магазинів, в яких виявлені порушення, надані пропозиції щодо їх усунення.

    Комісійні обстеження об’єктів громадського харчування  та торгівлі продовжуються.

За інформацією начальника Шполянського районного управління

ГУ ДПСС у Черкаській області 

                                          Лариси Погасій


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора