Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У нас величезні здобутки в оборонному секторі – Глава держави

Дата: 18.04.2019 15:52
Кількість переглядів: 126

   Президент України Петро Порошенко наголошує, що за останні п’ять років було не просто відроджено українське військо, налагоджено його підготовку та забезпечення, а й відновлено виробництво оборонної продукції.

841beff1110ff65263105053907ea77c_1555502667_extra_large

   Він підкреслив, що йдеться про «той прогрес, який ми продемонстрували, в тому числі і щодо розвитку ракетних технологій, використання напрацювань, які були в наших конструкторських бюро».

   Глава держави зазначив, що йдеться, зокрема, про успішні випробування крилатої ракети. Він зауважив, що таких ракет в Україні не було, бо ракету Х–55 ми віддали ще на початку нашої незалежності в кінці 90-х років. За його словами, зараз успішно пройшли випробування  абсолютно нових і унікальних ракет «Вільха – М», які мають і набагато збільшений радіус дії, і набагато вищі показники точності.

   «Це те, чого нам конче не вистачало в 2014 році. І те, що було розпродано, розграбовано. Багатьох це просто не цікавить, що тоді відбувалося», – наголосив Петро Порошенко.

   «Якщо говорити про об’єктивність – як вирізалася зброя за ціною металобрухту, як розпродавалися шпиталі, як знищувалися військові містечка, як розпродавалися цілі ракетні комплекси… Це не просто переписка. Це злочини, які не мають терміну давності», – додав він.

   Сьогодні ж ситуація кардинально інша, констатував Президент. «Сьогодні, я хочу наголосити, що в нас є величезні здобутки і в системі радіоелектронної боротьби, і в системі протиповітряної оборони, і в системі ракетних ударів, і в системі модернізації нашої бронетехніки, і в багатьох-багатьох інших», – сказав він, зауваживши, що у цьому велика заслуга саме працівників оборонно-промислового комплексу, адже вони за короткий термін здійснили випуск, провели випробування і поставили продукцію на серійне виробництво.

   «Я твердо переконаний, що за ці п’ять років ми не просто «з нуля» відродили армію, а відродили з «мінусових» позицій», – підкреслив Глава держави. Він повідомив, що у 2014 році під час російського наступу «багато було моментів, коли в нас від лінії фронту до Києва не було жодної бойової частини».

   «І ми намагалися в 2014 році значно активізувати розбудову підрозділів територіальної оборони – готувалися до найгіршого сценарію. І мені приємно, що тоді нам вдалося мобілізувати державу і мобілізувати волонтерський рух, щоб були найкращі прояви добровольчого руху. І в цих умовах ми зробили неможливе», – наголосив Петро Порошенко.

   «Бо на створення однієї бригади натівські генерали казали, що потрібно мінімум п’ять років, а щоб створити армію – потрібно десятки років. І коли вони приїжджають і бачать що вдалося зробити за три, чотири, п’ять років… Йдеться не лише про систему забезпечення, не лише про систему підготовки, не лише про систему переозброєння, не лише про систему запуску оборонної промисловості, а й про рівень мотивації, рівень координації. Рівень взаємосумісності з країнами НАТО на сьогоднішній день просто вражає», – додав Президент.

   Він ще раз підкреслив той факт, що нині саме Збройні Сили України користуються найбільшим рівнем поваги і довіри з боку суспільства. «Заслуженої довіри і заслуженої поваги, а з іншого боку – сьогодні є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Надійним гарантом, на відміну від тих папірців-меморандумів, які були підписані на початку існування нашої держави», – сказав Глава держави.

   Щодо законодавчих змін Петро Порошенко назвав доленосним ухвалення закону про національну безпеку. «Я впевнений в тому, що модернізація сектору оборони і безпеки, а не лише Збройних Сил, відповідно до стандартів НАТО є тим дороговказом, який приведе нашу країну до повномасштабного членства в організації Північноатлантичного альянсу», – резюмував він.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора