Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В культурному житті нашого району відбулась знаменна подія – вручення літературної премії імені поета-земляка Миколи Томенка

Дата: 05.06.2019 15:48
Кількість переглядів: 295

   Наш славний край нараховує цілий ряд знаменитих постатей, котрі воістину прославили не тільки Шполянщину, а і всю Україну. Серед них член Національної Спілки письменників України, поет, драматург, прозаїк, публіцист, лауреат міжнародної премії ім.П.Гулака-Артемовського, літературної премії ім. Василя Мисика, літературної премії ім. Дмитра Луценка, заслужений діяч мистецтв України, наш земляк, уродженець с.Ярославка Микола Данилович Томенко.

   Життя і творчість поета – це надзвичайно щедрий дар Україні, рідному народові. За всі роки письменницької діяльності Миколою Даниловичем було видано більше 19 книг поезій, прози, п’єс, пісень. Це такі збірки, як: «Дика груша», «Між берегами днів», «Вишневий цвіт», «Сівба», «Червоні вершники», «Дорога до хліба», «З трудової книжки матері»; книги пісень «Білі птиці снігів», «Поміж печалями й любов’ю» та багато інших.
    Микола Данилович жив і працював у Києві, але серце народного поета прагнуло зустрічі зі своїми земляками на Шполянщині, щоб поділитися святими почуттями любові до України, разом осмислити життєві істини, плекати правду  і шанувати нашу українську історію.
   З метою вшанування талановитого поета, популяризації його творчості  наприкінці минулого року рішенням Шпролянської районної державної адміністрації та Шполянської районної ради засновано премію імені члена Національної Спілки письменників України, заслуженого діяча мистецтв, письменника, нашого земляка Миколи Даниловича Томенка. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються письменники за високохудожні твори українською мовою у жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні  й історичні цінності суспільства, збагачують мову і культуру та не відзначені іншими преміями.

   Конкурс  проводився у двох номінаціях: 
    - поезія, дитяча поезія; 
    - мала проза, драматургія.
   За підсумками таємного голосування цього року першими лауреатами премії стали :
   В номінації «Поезія, дитяча поезія»  - Демиденко Андрій Петрович – український поет-пісняр, Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України за книгу поезій «Вибухають кульбаби», яка вийшла в 2017 році у видавництві Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, м.Київ.
   В номінації «Проза, драматургія» лауреатом премії став  Гургула  Ігор Васильович – письменник, автор багатьох книг художньої прози, романів, повістей, поетичних збірників, книг художньої документалістики, голова Львівської обласної організації національної спілки письменників України, редактор мистецького часопису «Нова Неділя» за книгу «Мапуче», яка вийшла у 2018 році у видавництві «Український письменник», м.Київ.
   4 червня 2019 року в сесійній залі Шполянської районної ради відбулося нагородження лауреатів літературної премії імені Миколи Томенка.

   На церемонію вручення премії завітали почесні гості – дружина Миколи Томенка Марія Іванівна та син Тарас Миколайович, які в своєму виступі подякували всім землякам Миколи Даниловича за увіковічення його пам’яті меморіальною дошкою на приміщенні центральної районної бібліотеки, яка носить ім.’я Миколи Томенка та  популяризацію його творчості, а усім присутнім за те, що вони прийшли на вручення та не забувають їхнього чоловіка та батька.

   Нагородження проводили  голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир Потапенко, заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина  та син Миколи Даниловича – Тарас Томенко.
   Лауреатам було вручено Дипломи лауреатів премії імені Миколи Томенка, грошову премію та  пам’ятну медаль лауреата.
   Володимир Потапенко та Лідія Татарина привітали переможців та побажали їм нових творчих здобутків.
    Під час проведення церемонії вручення премії звучали пісні на слова Миколи Томенка у виконанні соліста районного Будинку культури Дмитра Вовка, вокально-інструментального ансамблю «Срібні струни», соліста Ярославського сільського Будинку культури Анатолія Головкіна та молодої солістки Журавського сільського Будинку культури Інни Шпак. Учні Ярославського НВК декламували вірші М.Томенка.

   Приємним сюрпризом для всіх присутніх став концерт українського композитора, музиканта, поета та співака, заслуженого артиста України Павла Мрежука та володарки гран-прі І Всеукраїнського фестивалю творчих колективів і підрозділів МВС України, лауреата премії імені Раїси Кириченко, премії Промінвестбанку, літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка, співачки Наталії Шинкаренко.


 Шполянська райдержадміністрація, районна рада, відділ культури і туризму Шполянської райдержадміністрації, члени конкурсної комісії та організатори заходу  висловлюють щиру подяку Геннадію Борисовичу Бобову за спонсорську допомогу в проведенні цього масштабного для району свята.

 

За інформацією

відділу культури і туризму райдержадміністрації
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора