Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Урочистості з нагоди ювілею

Дата: 26.07.2018 15:37
Кількість переглядів: 249

   24 липня 2018 року у Києві відбулися урочистості з нагоди ювілейного дня народження члена Національної спілки письменників України (2003), кандидата філологічних наук, викладача Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, наукового співробітника інституту журналістики Київського Національного університету, громадського діяча, поетеси  Лілії Золотоноші.


    Лілія Анатоліївна відома постать не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Знана вона і в нашому районі. В цьому році вона стала Лауреатом літературної премії імені Олекси Влизька, заснованої в 2008 році Шполянською райдержадміністрацією та районною радою з нагоди  100 – річчя від дня народження талановитого нашого поета – земляка Олекси Влизька. Премію присуджено за збірку поезій «Лише з тобою».     16 лютого 2018 року напередодні  110 –ої річниці з дня народження  О. Влизька  в залі засідань Шполянської райдержадміністрації  їй  було вручено диплом Лауреата  премії  та ювілейну медаль. 


    На урочистості з  нагоди  дня народження Лілії  Золотоноші була запрошена і делегація з нашого району, яку представляли голова Шполянської райдержадміністрації  Володимир  Потапенко, начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий, директор Шполянської централізованої бібліотечної системи Наталія  Мазур та завідувач сектору  інформаційного забезпечення апарату райдержадміністрації Тетяна Руденко. 
  Від імені шполянських шанувальників творчості поетеси зі словами привітань виступив голова райдержадміністрації  Володимир Миколайович  Потапенко та вручив ювілярці коровай з нового урожаю Шполянщини та цінний подарунок.


   На святі були присутні відомі особистості України – народні артисти, письменники, поети, композитори,  юристи, журналісти, викладачі вузів. 
   Величезним сюрпризом для Лілії Золотоноші стало привітання військових моряків, які останніми покинули півострів Крим після анексії Росією. Вони щиро й сердечно привітали Лілію Анатоліївну з ювілеєм та подякували за підтримку в ті нелегкі дні на території  Криму. Адже Лілія Золотоноша в цей важкий період також була поряд з ними. А ще  поетеса була активною учасницею Революції Гідності. На Майдані Лілія читала свої вірші та щиро вболівала за долю України.
   Лілія – поет за покликанням, на поетичній ниві вона уже більше  20 –ти років. Авторка кількох поетичних збірок «Женские сны» (1996), «По закону огненной спирали» (1999), «Соло свічі» (2001), «Тепер або ніколи» (2004), «Хочу до тебе» (2009), «Лише з тобою» (2015). 
    Вірші Золотоноші  Л.А. присвячені переважно жіночій тематиці. Вона  – незмінний співець кохання. Душа її – в поезії. В своїх творах підходить впритул  до розкриття таємниці кохання.
   Співпрацює з багатьма композиторами. Близько 100 віршів поетеси покладені на музику відомими композиторами – Ігорем Покладом, Геннадієм Татарченком, Віталієм Волкомором, Геннадієм Крупником, Інною Пушкар, Мар’яном Гаденком, Лесею Горовою та іншими. Виконавцями цих пісень є відомі українські та російські співаки, серед яких Наталія Валевська, Оксана Білозір, Таїсія Повалій, Алла Кудлай, Світлана Рижова, Надія Шестак, Ольга Макаренко, Інеш Кдирова та багато інших. Більшість із них були присутні на ювілеї та вітали  Лілію піснями, покладеними на її вірші. На вечорі поетеса декламувала свої вірші про жіночу долю та кохання. 
  Лілія Анатоліївна привертає увагу своєю жіночністю, скромністю  і , водночас, відвертістю. Для неї поезія – це не стільки професія, як спосіб існування, продовження власного «Я».  Її життєве кредо – «Заради світу існую, заради світу творю». 
   Від імені жителів Шполянщини вітаємо Лілію Анатоліївну з ювілеєм та зичимо здоров’я, Божого благословення,благополуччя, натхнення, миру та нових творчих злетів. 
                
                                                                                                   За інформацією директора  Шполянської ЦБС  Наталії Мазур 
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора