Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Черкащани мають стовідсотково одержати дане їм право на пільгове оздоровлення, – Віталій Коваль

Дата: 14.08.2018 15:06
Кількість переглядів: 257

Пришвидшити процес санаторно-курортного оздоровлення категорійних громадян області доручив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль управлінням соціального захисту населення на місцях.

   Йдеться, зокрема, про укладання угод із санаторними закладами та виділення в містах, районах та громадах додаткового фінансування послуги для учасників бойових дій, чорнобильців, осіб з інвалідністю та ветеранів.

   – Черкащани, які мають право на пільгове оздоровлення в санаторно-курортних закладах, повинні стовідсотково одержати необхідні їм послуги до завершення року, – наголосив перший заступник під час колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА. – Для цього, нагадаю, держава виділяє відповідне фінансування. Так само й область. Утім цей процес мають пожвавити на місцях. Маю на увазі як виділення додаткових коштів із місцевих бюджетів, так і безпосередньо укладання угод із санаторними закладами. Нині вже серпень, а в області є такі райони, де не оздоровлено, приміром, жодного бійця, або ж рівень укладених угод, чи то для лікування чорнобильців, чи то для людей з інвалідністю, на геть низькому рівні.

   Зауважимо, для санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО з державного бюджету виділено майже 2,5 млн грн, укладено 99 угод, а оздоровлено натепер 66 осіб. З обласного бюджету виділено 600 тис. грн на оздоровлення атовців на умовах співфінансування в місцевому санаторії. На сьогодні розподілено понад 400 тис. грн для закупівлі майже півтори сотні путівок.

   Для лікування ж чорнобильців маємо виділених з держбюджету 6,3 млн грн. Укладено на місцях близько 400 договорів. Оздоровлено 264 особи. Понад 2 сотні чорнобильців I категорії отримали виплату грошової компенсації замість путівки. А для санаторного лікуванням осіб з інвалідністю маємо виділених з держбюджету близько 6 млн грн.

   У цілому ж найгірше спрацьовують щодо процесу санаторно-курортного оздоровлення категорійних громадян Маньківський, Лисянський, Монастирищенський райони. Поміж кращих – м. Канів, Канівський, Шполянський райони та кілька інших.

   Довідково:

   Нагадаємо, задля ефективного використання бюджетних коштів та вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань, зокрема для бійців та чорнобильців, попередньо було змінено систему закупівлі санаторно-курортних послуг. Так, відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування проводиться через безготівковий перерахунок коштів санаторним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (громадянин – управління соцзахисту – санаторій).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора