Шполянська районна державна адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПАСІЧНИКИ СТРАХУВАТИМУТЬ БДЖІЛ

Дата: 08.01.2019 14:47
Кількість переглядів: 156

   З березня 2019 року можна буде укладати договори страхування бджіл.  Послуги страхування ризиків надасть СК «Брокбізнес». 

    Влітку 2018 року через пестициди загинуло близько 45 тис. бджолосімей.
  Про це розповів віце-президент Союзу пасічників України Денис Солдатов під час IX з'їзду союзу, повідомляє Аgrarii-razom.com.ua.
  «На підготовку пішло майже три роки, зараз юристи допрацьовують договір і уточнюють деталі. Пасічник сам зможе призначати страхову виплату: тисячу гривень, дві, три або п'ять — скільки він вважатиме за потрібне. Від цього залежить вартість платежу за бджолину сім'ю, але в середньому 6,1-6,2% від страхової суми, плюс ще 2% франшизи. При цьому страхова компанія залишає за собою право з того, хто завдав шкоди, стягнути на свою користь збитки від отруєння бджіл. Тобто страховики будуть працювати на стороні бджолярів», — зазначає Денис Солдатов.
   За його словами, бджолярі можуть скористатися послугами страхування, а відповідно і виплатами в разі настання страхового випадку, тільки за умови офіційної реєстрації пасіки, а також постійної комунікації з місцевими аграріями. Як приклад, Денис Солдатов навів досвід пасічників Харківської області, де вже налагоджено їх взаємодію з держадміністрацією, Держпродспоживслужбою, Асоціацією фермерів і приватних землевласників.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора