Шполянська районна державна адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Краєзнавець нашого часу

Дата: 31.08.2018 14:41
Кількість переглядів: 305

     30 серпня 2018 року в читальній залі районної бібліотеки відбулася зустріч з краєзнавцем, музейним працівником, жителем села Лебедин - Іваном Олексійовичем Єлінецьким, який цього дня відзначив 80-річний ювілей.

     Наш земляк народився в селі Лебедин Шполянського району в сім’ї колгоспників. Освіту здобув у Лебединській середній школі №1, а далі -  навчання в Одеському технологічному інституті імені Ломоносова на механічному факультеті за спеціальністю інженер-механік харчових виробництв. Після закінчення вузу було направлено на роботу в Таджикистан механіком на консервні заводи. З 1966 року свій трудовий шлях продовжив на Лебединському насіннєвому заводі начальником зміни, виконробом, а у відділі капітального будівництва здійснював технагляд за монтажем технологічного устаткування елеватора.

     Інтерес до історії України, області, району, до історії рідного краю в Івана Олексійовича пробудився давно. В працях різних філософів, науковців, архівних документах шукав відомості про історію рідного села, його звичаї, ремесла та побут. Старинні предмети, фотодокументи, що потрапляли під руки, вивчав та ретельно колекціонував.
     З 1989 року місцевий краєзнавець стає ініціатором і фундатором створення в рідному селі історико-краєзнавчого музею. З 1990 по 2014 рік плідно працював завідуючим сільським музеєм.
    Іван Олексійович зробив вагомий внесок у розроблення тематико-експозиційних планів та формуванні експозицій музею, залучався до роботи комісії з дослідження історії Лебедина і Шполянщини. Також досліджував історію Лебединського цукрово-рафінадного заводу. Як співавтор та член редколегії працював над   книгою «Роки і люди. Історія Лебединського насіннєвого заводу 1846 – 2006 рр.».

    В 2007 році на основі численних спогадів очевидців краєзнавець упорядкував і видрукував книгу-меморіал, присвячену жертвам голодомору 1932-1933 років.
    Нариси Івана Олексійовича,  вже кілька десятиліть друкують районні  газети, вони цікаві різним категоріям читачів і стосуються історії розвитку як Лебедина, так і всього Шполянського району. Їх із задоволенням читають не лише на Шполянщині, а й у різних куточках України та за кордоном.
        Під час зустрічі Іван Олексійович говорив про любов до книги, до історій рідного краю та становлення його як краєзнавця. 

    В цей день теплі слова вітань на адресу ювіляра линули від представників влади, працівників насіннєвого заводу, громадської організації «Товмацький курінь», односельців, друзів.

    Музичні вітанння звучали від працівників районного будинку культури.

За інформацією відділу культури та туризму Шполянської райдержадміністрації


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора