Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В освячену Томосом церкву ніхто силоміць не запрошуватиме і світська влада у церковні справи не втручатиметься – Президент

Дата: 16.10.2018 14:11
Кількість переглядів: 196

   Президент Петро Порошенко наголосив, що в Україні не було, нема і не буде державної церкви.

?? ???????????µ???? ?????????????? ???µ???????? ?????????? ?????»?????????? ???µ ?·?°?????????????°???????µ ?? ???????????????° ???»?°???° ?? ???µ???????????? ???????°???? ???µ ???????????°???????µ???????? ??? ?????µ?·?????µ????   «В освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не «запрошуватиме» силоміць. Ще раз наголошую, це питання вільного вибору для кожного віруючого. Гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою. Це їх вибір і нам його треба поважати», - сказав Президент під час участі у молитовному заході за Україну.

   Водночас Глава держави гарантує, що держава захистить права тих священиків і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину українську православну помісну церкву.

   «В цілому держава має свою місію в релігійному питанні. І вона – держава, влада – цю місію вже виконала. Ми отримали добру звістку з Константинополя. Далі – вже внутрішні питання, в які світській владі втручатися не можна, і вона не буде цього робити», - наголосив Президент.

   Глава держави підкреслив, що Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефалію і Томос буде вручено предстоятелю церкви – достойному, авторитетному, досвідченому владиці, якого обере об’єднаний Архієрейський Собор. За його словами, з благословенням Константинопольського Патріарха і Матері-Церкви на цей собор зберуться усі єпископи УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ, а також низка єпископів УПЦ Московського патріархату, «які між кремлівською зіркою та православним хрестом обрали хрест, а між Україною та Росією – Україну».

   «Сподіваюся і вірю, що Собор пройде всупереч нашій національній приказці про те, де два українці – там три гетьмани. Відповідальність, яка лежатиме на учасниках об’єднавчого собору – без перебільшення історична», - зазначив Петро Порошенко. Він нагадав, що 988-го року українська держава прийняла Хрещення, до середини XVII століття, до московського полону, Київська митрополія користувалася широкими правами у структурі Матері-Церкви. «Але, наголошую, це не відновлення автокефалії. Ніколи ще українська церква автокефалії не мала, визнаної Вселенським православ’ям», - наголосив Президент.

   «Лише уявіть, в ці дні на наших очах за нашої участі це стається уперше в понад тисячолітній історії нашої церкви. Промислом Божим у всіх православних державах, що здобували свою незалежність, поставали свої Помісні Церкви: Болгарія, Греція, Грузія, Росія, Румунія, Сербія та інші. Дуже важливо, що зараз до них додасться і Україна», - сказав Глава держави.

   Президент подякував Його Всесвятості Варфоломію за турботу про Україну. «Він прийняв надзвичайно мудре, сміливе, рішуче і відповідальне рішення... Україна з нетерпінням чекає його душпастирського візиту до народу, охрещеного за часів рівноапостольного святого князя Володимира», - наголосив Глава держави.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора