Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

За їх плечима довге життя, багате на події та дати

Дата: 05.12.2018 16:41
Кількість переглядів: 175

   Доля кожного з нас – у Господніх руках. І скільки б людина не прожила на цьому світі – все-таки життя видається коротким і журливим. Навіть тоді, коли оглядаєш уже пройдений шлях з висоти у понад дев`яносто літ.

   5 грудня 2018 року, продовжуючи добру традицію привітання довгожителів району з днем народження та ювілеями, заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ольга Шпиця та голова районної ветеранської організації Володимир Пустовіт завітали до Матусівської об’єднаної територіальної громади, аби вшанувати свята двох мудрих і шанованих жителів Матусова, Пилипа Микитовича Шевченка та Євдокії Іванівни Пархоменко. Цьогорічний грудень подарував їм, відповідно, 91-й та 95-й день народження.

   У  цих людей свої долі, в чомусь вони схожі, але є й такі події в житті кожного з них, які переживались по – іншому, та навіть через десятиріччя не стерлись з  пам’яті.

   Босоноге дитинство, голодні 32-33 роки, а далі війна…

   Пилипа Микитовича в 1944 році 17 – річним юнаком призвали до лав Радянської Армії. Служба тривала 6,5 років. А ось Євдокію Іванівну в роки війни було примусово вивезено до Німеччини. Після Перемоги над гітлерівцями на рідну Україну йшла пішки, адже входила до групи, якій було доручено повернути худобу вивезену німцями.

   Повернувшись на Батьківщину, і Пилип Микитович, і Євдокія Іванівна пішли працювати  на Матусівський цукровий завод. До речі, там  Пилип Пархоменко затримався на довгих 45 років, а ось Євдокія Пархоменко продовжила свою трудову діяльність в райспоживспілці. Працювала продавцем, згодом очолила колектив взуттєвого магазину. За сумлінну працю була нагороджена орденом «Знак Пошани».

   Поспілкувавшись з іменинниками, гості з району подякували їм за багаторічну, самовіддану працю,  побажали цим сильним землякам  здоров’я, сили духу, пошани від людей та вручили обом квіти, вітальні листівки від голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка, подарунки. Євдокія Іванівна з нагоди 95-річного ювілею отримала і грошову допомогу, передбачену районною програмою «Турбота».

   Такі люди, як Пилип Микитович та Євдокія Іванівна – окраса нашого краю і гарний приклад для наслідування. Низький Вам уклін, шановні! Добра, міцного здоров’я та ще багато сонячних літ попереду!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора