Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звернення голови Шполянської райдержадміністрації з нагоди початку визволення району від нацистських загарбників

Дата: 25.01.2019 07:54
Кількість переглядів: 165

Дорогі ветерани Другої світової війни,   солдатські вдови, діти війни!

Шановні жителі Шполянщини!

   75 років тому, в січневі дні 1944 року, розпочалось звільнення нашого району від німецько-фашистської окупації.

   Все далі в історію відходять події найважчої, найкровопролитнішої війни в історії людства. Минатимуть століття, приходитимуть у світ нові і нові покоління, але ніколи не зітреться в народній пам’яті безсмертний подвиг солдатів, героїзм і мужність воїнів-визволителів, що у неймовірно важких умовах, у полум’ї битв боронили нашу рідну землю.

   Наприкінці січня  1944 року війська 2-го українського фронту під командуванням І.С.Конєва розпочали звільнення шполянських земель від нацистської навали. Розгромивши великий німецький гарнізон, 25 та 26 січня танкісти 155-ї танкової бригади Героя Радянського Союзу підполковника І.І. Прошина визволили села Журавку і Лебедин.

   27 січня 1944 року було звільнено Шполу. Цього ж дня свободу відчули на собі жителі Лозуватки і Терешок.

  В той історичний для нас момент мир ще не настав, на долю наших земляків чекало чимало випробувань історією, однак Перемога наближалася з кожною хвилиною.

   Визвольні бої на території району продовжувались  в лютому та березні.

   2 лютого 1944 року були звільнені Топильна і Мар’янівка.

  4 лютого 2019 року минає 75 років з Дня визволення Василькова від фашистських загарбників, а 6 лютого села Бурти.

   5 лютого 2019 року 75 років з Дня визволення відзначатимуть жителі Іскреного. А протягом 7 - 14 лютого 1944 року були звільнені села: Кавунівка, Водяне, Товмач, Скотарево, Капустине, Лип’янка, Нечаєво, Маслове, Ярославка, Веселий Кут, Антонівка та Коротино. І лише 22 березня 1944 року, після звільнення Соболівки, на Шполянщину остаточно прийшов мир.

   За три перші місяці 1944 року багато подвигів було здійснено на Шполянській землі, численна кількість воїнів полягла в боях за визволення нашого району. Всі вони мріяли вижити, вистояти, дійти до славетного Дня Перемоги.

   Щомиті кожен з Вас, дорогі ветерани, творив подвиг, подвиг в ім’я людства, в ім’я Життя, Щастя і Миру на землі.

   Цьогорічне свято наповнилося новим змістом, адже нині Україна, як і в роки Другої світової війни, знову змушена відстоювати свою державність. Автономна Республіка Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей сьогодні мають статус тимчасово окупованих територій. Щодня тисячі наших співвітчизників, як колись їхні діди та прадіди, вдалині від рідних домівок стримують натиск агресора. І саме тому наше покоління повинно усвідомлювати дорогу ціну, сплачену українським народом за волю.

   Цінуймо мир, бережімо стабільність в країні, зміцнюймо єдність і злагоду, не забуваймо тих, хто боронить наш мир та спокій на Східному фронті! Вклонімося ще живим ветеранам Другої світової та помолімося за упокій тих Героїв, які 75 років тому вибороли для нас майбутнє!

   Їх подвиг – безцінний. Світла пам’ять полеглим і слава Україні!

   У ці пам’ятні  для нас дні бажаю вам і вашим родинам благополуччя і процвітання, світлих перспектив вам і вашим нащадкам. Пам’ятайте, на якій героїчній землі ми живемо. Хай сила цієї землі допомагає долати труднощі, яких сьогодні, на жаль, багато у нашій державі. Та наш народ – сильний духом і вірний ідеалам добра і справедливості і це – назавжди!

З особливими словами шани та поваги

голова Шполянської райдержадміністрації,

Володимир Потапенко

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора