Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Делегація зі Шполянщини віддала шану Великому Кобзарю

Дата: 23.05.2019 12:19
Кількість переглядів: 168

   22 травня 2019 року все патріотичне українство відзначило 158 - у річницю з дня перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка, українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, політика, фольклориста, з точки зору багатьох українців – духовного батька сучасного українського народу, людини, яка присвятила своє життя збереженню та поширенню самобутньої народної мудрості, тісно пов’язаної зі стародавньою православною козацькою культурою та звичаями України.

      Традиційно цього дня до Канева з’їхались співвітчизники з різних куточків України.
  Побували на урочистостях і чисельні делегації із міст та районів Черкащини на чолі з головою Черкаської облдержадміністрації Олександром Вельбівцем. 

   Цього дня данину пам’яті та шани Кобзареві віддали і представники Шполянщини. Очолив нашу делегацію голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко.

 

Довідково:

   Прах Тараса Шевченка привезли з Києва до Канева 20 травня 1861 року на пароплаві "Кременчук". Домовина поета протягом двох діб перед похованням знаходилася в Успенському (Юріївському) соборі, який був збудований за гроші князя Всеволода Ольговича в 1144 році.

   У соборі також знаходилося тіло славетного лицаря Івана Підкови - Серпяги, яке привезли в Канів гетьман Шах і козаки. Там покоївся український гетьман Серпяга, якого підступно вбили у Львові. Пізніше в його честь назвали Серпяжним шляхом дорогу, яка раніше прямувала від Канева в бік Пекарів. За даними літописів у соборі постригся в ченці та жив до кінця своїх днів запорозький гетьман Яків Шах, поряд з яким похований інший український гетьман Іван Підкова. Також, якщо вірити народним думам, в канівському монастирі похований Самійло Кішка.

   22 травня 1861 року у Каневі перепоховали Тараса Шевченка, поминальне слово мовив настоятель Успенського собору Гнат Мацкевич.

   "Є світло, яке подібно світилу небесному, засяявши раз, не згасає ніколи… от, браття-християни, перед Вами світло, яке світило всій Малоросії, перед Вами – Тарас Шевченко", - сказав тоді він.

   А пам'ятний знак біля канівського собору говорить, що "звідси почався останній шлях Тараса Шевченка на Чернечу гору в безсмертя".
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора