Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Трофімцева стала для фермерів «аграрною Ольгою»

Дата: 20.03.2019 11:55
Кількість переглядів: 118

   19 березня 2019 року відбулася зустріч Ольги Трофімцевої, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України i аграріїв, господарств-учасників профільних асоціації — ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Асоціації «Свинарі України», Асоціації виробників молока (АВМ) та ПУСК (Першого українського сільскогосподарського кооперативу).

   Зустріч з головним “аграрним” посадовцем настільки сподобалася аграріям, що вони порівняли Ольгу Трофімцеву з великими діячами вітчизняної історії.
   “Я не знаю який буде ваш шлях на посаді в.о. міністра, але я хотів би, щоб він був яскравий, щоб ваш путь був вгору, і щоб в українську історію ви увійшли, як велика українська аграрна Ольга, як колись була наша велика княгиня Ольга”, - емоційно висловився директор ТОВ НВА “Перлина Поділля” Сергій Іващук.
   Зустріч и справді була важливою: до переліку проблем для обговорення увійшли тіньова оренда землі, держпідтримка аграрного сектору, логістична криза, ринок добрив тощо.
    Найактуальнішим питанням стало відкриття ринку землі. Пані Трофімцева наголосила, що насамперед потрібно встановити чіткі інструменти, які б запобігли спекуляціям:
    «Земля має продаватися виключно для с.-г. виробництва, не для здачі в оренду чи перепродажу. Для цього можуть бути встановлені фінансові та податкові важелі. Одним із критичних питань, щодо ринку землі є питання, де взяти фінанси. Як на мене, однією з передумов його відкриття має бути забезпечення с.-г. виробників, які хочуть придбати землю довгими і дешевими коштами. Ринок землі має бути, але із напрацюванням дуже конкретних інструментів».
   Аграрії подтримали думку виконуючої обов`язки міністра і додали, що треба також вирішити проблему обміну ділянок.
   “Необхідно орієнтуватися на досвід Польщі, де успішно позбулися «шахматки», коли земельний фонд аграріїв розривається окремими клаптиками одноосібників. Без ефективного вирішення цієї проблеми повноцінний розвиток аграрного сектору неможливий”, - вважає директор ТОВ «Кищенці» Кейс Хусінга.
   Не обійшлося й без обговорення питання «тіньовиків» — тих, хто обробляє землі, не сплачуючи податки.
   «Ми хочемо підійти до питання детінізації системно. Потрібно напрацьовувати економічні важелі, щоб підштовхувати таких фермерів виходити з тіні. Ми будемо ініціювати конкретні кроки, щодо шляхів детінізації аграрного бізнесу», — зазначила в.о. Міністра.
   У розмові з пані Трофімцевою аграрії наголосили на ще одній проблемі, з якою зіштовхується сектор — низька якість освіти та відтік кадрів за кордон. Для вирішення цієї проблеми очільниця аграрного відомства запропонувала орієнтуватися на досвід Німеччини і УАЛ.
   «Держава зараз не справляється з навчанням "аграрних" кадрів. На мій погляд, необхідно опиратися на досвід Німеччини та йти шляхом дуальної освіти, коли півроку йде навчання, ще півроку - практика. Є сенс орієнтуватися і на досвід Українського аграрного ліцею», — підкреслила  Ольга Трофімцева.
   Голова ВАР Андрій Дикун сповнений оптимізму, щодо результатів зустрічі з керівником аграрного міністерства та відзначив, що треба шукати спільні механізми й пропозиції взаємодії влади та аграріїв і у питанні підготовки кваліфікованих кадрів.
   «Якщо аграрії готові інвестувати в освіту, то можливо варто розглянути варіант спільного з державою фінансування підготовки молодих спеціалістів. Щоб більш детально обговорити питання аграрної освіти треба створити робочу групу, на якій будемо шукати спільні шляхи його вирішення», - зазначив Андрій Дикун.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора