Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Геннадій Бобов зробив подарунок Шполянському краєзнавчому музею

Дата: 25.01.2019 11:20
Кількість переглядів: 169

   Кожне місто, село чи селище має свою історію і всі ці історії старанно оберігають місцеві жителі, бібліотеки, наукові установи і звісно ж музеї. Музей - це особливе місце, де іноді оживають легенди, де звичайні предмети набувають зовсім несподіваного змісту, де люди назавжди залишають свій слід!

   Приємно коли в твоєму рідному місті теж є музей… Коли можна пізнавально провести час на екскурсії чи майстер-класі! Сучасний шалений ритм життя закручує, іноді не вистачає часу : «Куди мені в музей?! І так справ багато!» Часто чуємо такі слова…Але варто зупинитись, задуматись і показати своїм дітям приклад любові до свого рідного краю, до своєї історії… і відвідати разом наш музей.
   Шполянський районний краєзнавчий музей було створено 1980 року, в середині 90-х він занепав і відновили його 2001 року. Але це вже був зовсім інший музей, новий, з новими експонатами, в новому приміщенні… І незважаючи на молоду історію, це не заважає радувати гостей та відвідувачів своєю роботою. 
   Зараз музей розташований в приміщенні районної бібліотеки ім. М.Томенка. Його експозиція займає 7 кімнат, які щороку оновлюються. Тут представлені зразки різних періодів історії Шполянщини, частково Черкащини та й України в цілому. Гості музею мають змогу ознайомитись з археологічними знахідками краю, зразками предметів побуту, ремесел та промислів від кін ХІХ ст. Тут гончарство, ложкарство і сільське господарство і ткацтво.. А ще предмети фабричного виробництва, якими користувались наші предки, наприклад, посуд фабрик братів Кузнєцових, самовар Баташевих та ін.
   Але це ще далеко не все! Цікавою є «Світлиця» - кімната стилізована під світлицю хати поч. ХХ ст.. Тут представлені зразки вишитих рушників одягу та й просто способу життя. Ми намагаємося відтворити дух традицій, відродити наше рідне, етнічне! Саме тут відбуваються наші традиційні майстер-класи по писанкарству, які щорічно проводить друг музею, народна умілиця, методист з фольклору районного будинку культури ім. Гоголя, Інна Вовк.
   Окрім цього, в музеї також є частинка експозиції присвячена Т.Г Шевченку з фотокартками першого пам’ятника поету, що був встановлений ще в 1925 році. Значну частину експозиції займає частина під назвою «Друга світова війна», де представлені особисті речі та фото учасників війни, а також післявоєнні знахідки. Афганська війна також наклала свій відбиток на Шполянський район і з інформацією про наших хлопців, які перебували в Демократичні Республіці Афганістан також можна ознайомитись в нашому музеї.
   Родзинкою експозиції Шполянського музею є колекція грошових знаків різних країн світу. Дана колекція налічує понад 700 одиниць боністичних та нумізматичних знаків і була подарована музею місцевим колекціонером Стеценком В.В.
1 липня 2016 року в музеї було відкрито дві нові кімнати, в яких розмістились радянський період розвитку Шполянщини, матеріали про дисидента С.Д.Кожум’яку, а також нова історія – Майдан та АТО. Радянський період вміщує освіту,культуру, сільське господарство,спорт, медицину промисловість того періоду. Унікальні фото, ювілейні альбоми, особисті речі діячів різних галузей. А ще тут можна побачити колекцію фотоапаратів, яка не залишить вас байдужим!
   Майдан та АТО – сучасні події, які вже стали історією та займають свої місця по музеях України. Поді на Євромайдані та власні речі учасників, АТО - із зразками форми,фрагментами озброєння і багато фото.
   Протягом року в Шполянському районному краєзнавчому музеї відбувається багато тимчасових виставок, майстер-класів, святкування та відзначення різноманітних подій. Щорічно музей зростає. Зараз колекція музейних предметів становить трішки більше 5 тис. одиниць. І всі ці предмети подаровані небайдужими місцевими мешканцями. Хтось щось знайшов на городі, хтось привіз від бабусі, хтось приніс з дому... Кожен цей предмет має свою історію, старанно записану працівником, щоб зберегти її для майбутніх поколінь. 
   В музеї працюють всього два працівники : директор Кунець Наталія Іванівна та наглядач Кузьменко Діана Валеріївна. Не дивлячись на це ми намагаємось іти в ногу із часом та застосовувати сучасні технології в організації масових заходів. Завдяки Геннадію Борисовичу Бобову робота музею значно покращиться. Подарований ноутбук відкриє нові можливості для діяльності, а для нас це стало відмінною можливістю подякувати Геннадію Бобову за небайдужість та любов культурної спадщини.

   Адреса музею:
20603, Черкаська обл., м. Шпола, вул. Лозуватська 62, 
Е-mail: museumshpola@ukr.net

 

За інформацією

Кунець Н.І.
Кузьменко Д.В.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора