Шполянська Районна
Державна Адміністрація
Шполянський район, Черкаська область

Якісні медичні послуги на Черкащині – в пріоритеті, – Олександр Вельбівець

Переглядів: 48

   В області кожен житель має право отримати кваліфіковану медичну допомогу фахівців в комфортних умовах, не виїжджаючи за межі свого населеного пункту або області. Про першочергові медичні проекти розповів очільник області Олександр Вельбівець під час засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України.

_DSC0460

   Нині на Черкащині розпочали процес будівництва 23 лікарських амбулаторій, які будуть забезпечені новим та сучасним обладнанням, автомобілями та системою телемедицини. В результаті понад 74 тисячі мешканців області будуть охоплені якісними медичними послугами.

   За словами голови ОДА, Черкаська область – одна із небагатьох областей України, де відсутня централізована оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. Тому одним із чи не найважливіших завдань Плану регіонального розвитку на найближчі три роки є будівництво головного корпусу Центру екстреної медичної допомоги з єдиною централізованою диспетчерською службою у місті Черкаси.

   – У рамках цього проекту ми також плануємо придбати сучасне серверне обладнання та 50 автомобілів швидкої медичної допомоги, – додав керманич області. – Таким чином ми зможемо врятувати більше життів черкащан. Водночас цьогоріч завершуємо проект із створення агіографічного відділення Уманської центральної районної лікарні. Перший такий ангіограм вже встановлено в кардіоцентрі в місті Черкаси. Це комплексно вирішить питання скорочення на 40% рівня смертності від інфаркту міокарда.

   Він додав, що нині сумною є статистика – щороку понад 30 черкащан потребують трансплантації клітин кісткового мозку. Проте лише декілька з них отримують цю можливість, вартість такої операції сягає від 150 до 200 тисяч євро.

   – Ми вже розпочали процес створення Центру хіміотерапії з трансплантацією стовбурових клітин кісткового мозку, де людям, які страждають на тяжкі захворювання крові, проводитимуть операції аналогічні як за кордоном, але в 30 разів дешевше (вартість – 200 тис.грн.), – пояснив очільника Черкащини. – Адже особливо у такі складні життєві моменти людина має відчувати, що їй допомагає держава. Що державі не байдуже життя та здоров’я своїх громадян.

   Олександр Вельбівець також зазначив, що в області планують провести повне оснащення та реконструкцію Центру спеціалізованої паліативної (хоспісної) допомоги Черкаського обласного онкологічного диспансеру, який зможе надати паліативну допомогу близько 900 особам.

 « повернутися до списку новин