Шполянська районна державна адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вибори-2019: Як проголосувати за Президента, не виходячи з дому

Дата: 24.01.2019 11:08
Кількість переглядів: 348

Хто може голосувати вдома?

   Організація виборів Президента регулюється також деякими статтями закону "Про вибори депутатів Верховної Ради". Зокрема, стаття 77, частина 3 цього закону визначає, що проголосувати за місцем перебування можуть:

   - люди, які постійно нездатні пересуватися самостійно;

   - люди, які тимчасово не можуть пересуватися (на основі поданої заяви).

   Члени дільничної виборчої комісії зобов'язані перевірити факт тимчасової нездатності особи пересуватися самостійно. У разі, якщо це не підтвердиться, комісія відмовить у задоволенні заяви.

Що треба зробити, щоб голосувати вдома?

   Процедура сама собою не є занадто складною. Все, що треба, – це подати заяву, написану від руки, до місцевої виборчої комісії та додати до неї довідку з медустанови, яка підтверджує постійну або тимчасову нездатність до пересування.

   Її можна принести самостійно, можна передати через когось третього, але  не пізніше 20:00 останньої п'ятниці перед днем голосування, тобто 29 березня.

Як відбуваються вибори на дому?

   31 березня до виборця, заяву якого зареєстрували раніше, прибувають члени дільничної виборчої комісії з бюлетенями та  опломбованою виборчою скринькою. З ними можуть також перебувати офіційні спостерігачі, довірені особи кандидатів або навіть самі кандидати в президенти.

   Виборець чи члени його сім'ї не можуть відмовити виборчій комісії у присутності, інакше проголосувати не вдасться. Однак конкретно голосувати (ставити галочку в бюлетені) виборець все ж повинен в окремому приміщенні, без присутності кого-небудь ще. Так зберігається таємниця волевиявлення.

   Важливо: якщо виборець включений у список для  голосування вдома, він не зможе про голосувати на дільниці, адже  його бюлетень відправлять з виборчою комісією за вказаною адресою.

   В Україні участь у виборчому процесі не є обов'язковою і неявка на вибори не переслідується законом, як, наприклад, в Австралії, Єгипті або Сінгапурі. Тим не менше для українців створено комфортні умови для голосування, навіть якщо виборець не може пересуватися самостійно.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора