Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбулася нарада з пасічниками та агровиробниками

Дата: 11.05.2019 10:46
Кількість переглядів: 145

   8 травня 2019 року в залі  засідань  Шполянського районного управління  Головного  управління  Держпродспоживслужби в Черкаській області відбувся  семінар  з питань попередження отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур засобами захисту рослин у весняно – літній період, оформлення ветеринарно – санітарних паспортів пасіки та реєстрації пасік.

  В семінарі прийняли  участь спеціалісти управління агропромислового розвитку Шполянської райдержадміністрації, Шполянського районного управління Держпродспоживслужби,  Шполянської районної державної лікарні ветеринарної медицини  та  спеціаліста  Шолянського  відділення  Звенигородської  міжрайонної  Державної  лабораторії  Держпродспоживслужби.
   З вступним словом виступив начальник управління агропромислового розвитку Володимир Коваль, який зазначив, що нині питання використання несертифікованих агрохімікатів, комунікація між агровиробниками та пасічниками, вдосконаленням законодавчої бази стосовно використання пестицидів агровиробниками є актуальними та потребують постійного контролю з боку відповідних служб. Також Володимир Григорович наголосив на необхідності вжиття всіх заходів, щодо недопущення отруєння бджіл при проведенні обробки посівів засобами захисту рослин та процедурі встановлення діагнозу отруєння бджіл, а також диференційній діагностиці та забезпеченні епізоотичного благополуччя пасік.

Довідково:
   У всіх категоріях господарств Черкаської області утримується більше 105,8 тисяч бджолосімей. В господарствах населення нараховується 101,7 тисячі бджолосімей, що складає майже 96 відсотків від загальної кількості. За статистичними даними виробництво меду у всіх категоріях господарств складає майже 2,1 тис. тонн (господарства населення - 1966 тонн меду, в с/г підприємствах лише 73 тонни меду).
   Розрахунково на душу населення виробництво меду складає майже 1,6 кг.
   В господарствах населення Шполянського району нараховується 2678 бджолосімей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора