Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Це акт агресії проти нашої держави і дуже серйозна загроза – Президент про напад на кораблі ВМС України

Дата: 26.11.2018 10:18
Кількість переглядів: 141

   Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Президент Петро Порошенко підкреслив, що Україна розглядає напад російських військових на кораблі Військово-Морських сил України в районі Керченської протоки як акт агресії.

3912a40749f866e5a99c0088fdfa795a_1543193566_wysiwyg

   «Ми розглядаємо це як акт агресії проти нашої держави, як дуже серйозну загрозу», – сказав Президент.

   «Для Російської Федерації, на жаль, не існує жодних «червоних ліній», – додав він.

   Глава держави підкреслив, що попри те, що українські кораблі виконували штатну задачу по переміщенню в пункти дислокації на Азовському морі, вони були атаковані російськими військовими кораблями із застосуванням зброї, що призвело до важких наслідків. За попередньою інформацією 6 українських моряків поранено, з них двоє отримали важкі поранення.

1c92865b6e0f03a3c70403c5d7b2448b_1543187432_extra_large

   За інформацією Начальника Генерального штабу ЗСУ генерала-армії Віктора Муженка попри те, що це була планова і абсолютна законна морська операція, яка не передбачала жодних військових дій, російські військові кораблі в нейтральних водах Чорного моря застосували проти українських військових кораблів зброю на ураження та захопили їх. Він також повідомив, що після цієї атаки та захоплення кораблів зв’язок з українськими кораблями був втрачений.

   «Застосування зброї з боку Російської Федерації, атака на українські кораблі була не спровокованою. Це була, як вже сказав Начальник Генерального штабу, звичайна операція по переміщенню кораблів до пунктів дислокації Маріуполь-Бердянськ. Вони не мали ніякої особливої зброї, крім штатної, ніяких особливих завдань», – зазначив Президент.

   «Ми маємо неспростовні докази того, що ця агресія, цей напад на кораблі Військово-Морських Сил України був не помилкою, не випадковістю, а цілеспрямованими діями, в тому числі і щодо застосування зброї проти українських моряків, яке мало важкі наслідки», – підкреслив Глава держави.

   Президент також зазначив, що «жодним чином українська влада і українські військове керівництво не були проінформовані про подібну поведінку з боку російських збройних сил».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора