Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Держпродспоживслужба району застерігає

Дата: 08.02.2019 08:51
Кількість переглядів: 124

   За повідомленням міністерства охорони здоров’я України епідемічна ситуація щодо захворюваності населення на кір залишається загрозливою. Продовжують реєструватися спалахи кору в дитячих дошкільних закладах, закладах освіти, охорони здоров’я та в побуті. В поточному році на кір захворіло  понад 15 тисяч українців, з яких 6 померло.

   В Черкаській області за минулий рік зареєстровано 7 спалахів, потерпіло 362 особи, а в поточному році, за інформацією управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, на кір захворіло 213 осіб, з них 115 дітей, 165 осіб госпіталізовано. Один випадок зареєстровано і в нашому районі.
   Експерти зазначають, що на Черкащині існує загострення епідемічної ситуації, адже за останні тижні відмічається значний ріст кількості захворівших.                                                                    
   З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 35,6 %, не вакциновані 34,1%. 
  Кір – небезпечне і надзвичайно заразне вірусне захворювання. Перш за все від цієї інфекції характерна майже 100% сприйнятливість.Тобто, якщо людина раніше на кір не хворіла і буде контактувати із хворими на кір, ймовірність захворіти самому дуже висока. 
   Кір передається повітряно - крапельним шляхом від хворої людини, навколо якої знаходиться величезна кількість вірусів. З потоками повітря вони можуть поширюватись на досить великі відстані, здатні потрапляти крізь вікна та вентиляційні ходи в сусідні приміщення та будівлі. Важливо відзначити, що вірус не стійкий до впливу зовнішнього середовища, гине під час кип’ятіння та дезінфекції. При кімнатній температурі в приміщенні збудник залишається активним впродовж 2-х днів, натомість оптимальною для вірусу є температура нижче 15 градусів, при якій вірус може зберігатися довго. Кір не передається через побутові предмети та 3-х осіб, які контактували з інфікованими.
   Вірус проникає в організм людини через слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів. Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить зазвичай 8-10 днів, іноді 3 тижні, але коротшим 7 днів він практично не буває. 
   Здебільшого на кір людина хворіє один раз. Заразитися вірусом може будь-яка людина, яка не має імунітету. Симптоми кору проявляються у кілька етапів. Спершу людина стає млявою, виникають проблеми зі сном та знижується апетит, потім з’являється головний біль, кашель, нежить. Ці ознаки легко сплутати  із застудою, тому будьте обачливі. Через кілька днів температура падає, а кашель та нежить посилюються, виникає запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, кон’юнктивіт).     Симптоми зберігаються 2-3, іноді 5-6 днів потім з’являється висип. Рожеві крапкові висипання можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до появи висипів на тілі, які з’являються спочатку на шкірі голови, обличчі та за вухами, а пізніше розповсюджуються на тіло руки та ноги. Дрібні рожево-червоні цятки і пухирці поступово перетворюються на більші плями. До симптомів може додатися ще понос.
   Специфічне лікування відсутнє, а ускладнення від цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. При виникненні симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікувально - профілактичного закладу. Хворого слід помістити в окремому приміщенні, в якому уникати зайвого світла, варто частіше міняти постіль та одяг хворому, харчування має бути легким та багатим на вітаміни.
  Єдиний спосіб запобігти ускладненням - вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення від кору, перебувають у зоні ризику.
   Щоб зменшити ризик розповсюдження вірусу важливо  частіше провітрювати  житлові та виробничі приміщення, приміщення дитячих дошкільних та загальноосвітніх закладів, з вологим їх прибиранням та застосуванням дезінфікуючих засобів, уникати скупченості людей, особливо поїздок в громадському транспорті, тощо.
   В районі фахівцями лікувально-профілактичних закладів проводиться значна робота  щодо попередження захворювання, зокрема щодо важливості імунізації. Проте, багато хто нехтує порадами медиків та не поспішає вакцинуватись. Пам’ятайте, що вакцинація від кору необхідна майбутнім матерям, адже, якщо вагітна жінка захворіє на кір, може статися викидень або передчасні пологи, дитина може народитися з вадами здоров’я. Відмова батьків від вакцинації своїх дітей несе серйозну загрозу. 
   Не зволікайте, адже Ваше здоров’ я у Ваших руках.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора