Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звернення голови районної державної адміністрації Володимира Потапенка з нагоди Дня Соборності України

Дата: 22.01.2019 08:00
Кількість переглядів: 159

Шановні жителі Шполянщини!
Сьогодні ми згадуємо події 100-річної давнини. Проголошення Соборності Української  Народної Республіки та Західноукраїнської  Народної  Республіки  22 січня 1919 року стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення. 
Підписаний акт злуки увінчав прагнення українців жити у власній незалежній і соборній державі. 
Соборність України означає духовну згуртованість усіх громадян, незалежно від їх національності та регіону проживання.
І сьогодні ця тема – тема соборності, єдності нашого народу – знову актуальна як ніколи. Протягом останніх років десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Нині в районі операції об’єднаних сил бійці так само, як і їхні прадіди 100 років тому, відстоюють незалежність і соборністьУкраїни.
Сота річниця соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, що окуповані. 
Крим, Донеччина та Луганщина – це Україна, і на цих  землях обов’язково буде відновлено український суверенітет.
Сьогодні, в час, коли в країні відбуваються дуже вагомі суспільні процеси та події (становлення Православної Церкви України, президентські та парламентські вибори) кожному з нас вкрай важливо зробити правильні висновки з помилок минулого і не дати країні-агресору та її "п’ятій колоні" всередині держави дестабілізувати ситуацію.
Пам’ятаймо, що незалежність і соборність, за яку 22 січня 2014 року віддали свої життя активісти Євромайдану, Герої України Сергій Нігоян та Михайло Жизневський – запорука успішного розвитку української державності, вагомий чинник недопущення повторення злочинів тоталітарних режимів.

Шановні земляки!
В це величне загальнодержавне свято дозвольте побажати усім вам здоров’я та благополуччя, миру й добробуту, мудрості і почуття єдиної родини. Нехай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас у всіх справах – і у боротьбі з агресором, і у розбудові соборної демократичної України! Бо у єдності – наша сила! 
Зі святом всіх. І хай вічно святиться ім’я твоє, Україно -  соборна і вільна державо. 

Слава Україні!


З повагою
голова Шполянської райдержадміністрації,
Володимир Потапенко


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора