Шполянська районна державна адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Системний підхід сприятиме вирішенню проблем, – Тарас Висоцький на засіданні обласної комісії щодо поводження з безхазяйними відходами

Дата: 30.06.2019 08:18
Кількість переглядів: 132

   В ОДА проаналізували результати роботи постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами на місцях. Озвучили й результати реагування на електронні звернення громадян по інтерактивній мапі сміттєзвалищ, зокрема й ліквідацію стихійних звалищ. Про це йшлося на засіданні обласної постійно діючої комісії під головуванням т.в.о. голови, першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького.

_DSC1008

   Начальниця управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олена Звягінцева поінформувала про роботу місцевих комісій в першому півріччі цього року. Так, уже за період січня – червня відбулось 20 засідань місцевих комісій з безхазяйних відходів. Під час них розглядали питання поводження з безхазяйними твердими побутовими відходами, зокрема виявлення та ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ. Порушені питання вдалося вирішити на місцевому рівні без залучення  обласної комісії

._DSC1026_DSC1014

   Водночас Олена Миколаївна нагадала, що за результатами  проведеної інвентаризації місць видалення твердих побутових відходів на виконання Уряду в області та по всій Україні започаткували ще у 2016 році роботу електронного сервісу Мінприроди України «Ecomapa.gov.ua». Він містить інтерактивну мапу сміттєзвалищ. При цьому скористатися сайтом і додати інформацію про наявне сміттєзвалище може будь-який громадянин в Україні. Нині на сервері зареєстрували понад 5,5 тисяч звернень. Із них 88 – з нашої області.

   Нині маємо 25 зареєстрованих цьогоріч звернень. Із них більшість виконали або ж нині перебувають на розгляді, кілька потребують підтвердження заявника, деякі відхилили. Їх розглянули в ході зібраного в адміністрації засідання комісії – звернення від громадян із обласного центру, Черкаського району, Смілянщини, Золотоніщини.

   – Є чіткий факт – саме органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за організацію якісного життя громадян на своїх територіях, їхній благоустрій, – зауважив Тарас Миколайович. – Керівники на місцях мають визначені повноваження, відповідно й мають реагувати, проявляючи ініціативу, за потреби долучати контролюючі органи. У цілому ж підхід до вирішення питань поводження з безхазяйними відходами в населених пунктах має бути системним.

   За результатами засідання, члени комісії одержали низку доручень щодо підвищення результативності роботи постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами. Зокрема спрямувати роботу комісій на упередження утворення стихійних сміттєзвалищ та вжиття термінових заходів з їхньої ліквідації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора