Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До 110 - річниці від дня народження Степана Бандери

Дата: 02.01.2019 14:14
Кількість переглядів: 142

   

   Напередодні ювілейної 110- ї річниці від дня народження провідника Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії Степана Бандери в Шполянській районній бібліотеці ім. М.Томенка та в бібліотеках – філіалах були організовані книжкові виставки та куточки («Степан Бандера – творець нової епохи» (Шполянська ЦРБ), «Степан Бандера – героїчна постать ОУН УПА» (Васильківська СБФ, Лип’янська СБФ, Лозуватська СБФ), «Життя присвячене свободі» (Антонівська СБФ, Надточаївська СБФ). 

   Минуло 110 років, а досі немає жодної серйозної біографії Степана Бандери. І не тому, що забули - інтерес в Україні та закордоном високий. Бо Бандера - символ, який будить бурхливі емоції (люту ненависть чи безмежне захоплення), що не дають спокійно проаналізувати його життя та спадщину. Він став ним ще за життя і зумів достойно нести цей тягар до загибелі. Тому залишається ним після смерті. Символом боротьби українців за свободу, яку ненавидять, або захоплюються нею.

   В Шполянському районному краєзнавчому музеї відбувалась одноденна виставка присвячена дню народження С.Бандери. На виставці були представлені фотокопії матеріалів, що висвітлюють його політичне  життя та діяльність.
   Степан Андрійович Бандера народився 1 січня 1909, с. Старий Угринів, нині Калуського району, Івано-Франківської  області.  Був вбитий радянським  КДБ 15 жовтня1959 р. в  Мюнхені. Бандера – у країнський політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора