Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До Міжнародного дня рідної мови

Дата: 21.02.2019 06:20
Кількість переглядів: 134

   Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 1999 року в Парижі.

 Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Головною метою відзначення цього свята в Україні є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур, консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв.
Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності є рідне слово і народні традиції. Саме в них народ загодовує свою історію, свій багатовіковий досвід, світоглядні ідеї і сподівання на щасливе і гідне майбутнє.
Розмовляйте, читайте, пишіть і щоденно вдосконалюйте рідну мову! Нехай українська мова відроджується, стверджується і займає ту позицію, яку повинна займати державна мова, а поряд з нею, як мовою національного єднання, розквітають мови національних меншин. Щоб спілкування та взаємна повага сприяли побудові сильної процвітаючої держави.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора