Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

4 лютого - Всесвітній день боротьби з раком

Дата: 04.02.2019 07:18
Кількість переглядів: 127

   В Україні, як і в більшості країн світу, серед причин смертності працездатного населення онкологічні захворювання займають друге місце після серцево-судинних захворювань. Однак, на відміну від перших, рак у свідомості більшості людей викликає мало не містичний жах, пов’язаний з невідворотністю, фатальністю даного захворювання.

   Науковці та лікарі цілого світу, невпинно боряться з даною недугою. Але окрім зусиль професіоналів, населення зобов’язане думати та піклуватись про своє здоров’я. Для привернення уваги в цілому світі проводяться профілактичні заходи, пропаганда вчасних обстежень та здорового способу життя. Одним з таких рішень було, виділити окремий день, присвячений боротьбі з онкологічними захворюваннями.

   Всесвітній день боротьби проти раку — відзначається щорічно 4 лютого. Проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями».

   Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

   На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: огорожу доступу до куріння дітей, боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

   Щороку в Україні захворюють на рак 150 тисяч людей. Рак, котрий виявляють на останніх стадіях, є тривалим та дороговартісним. Однак, що раніше виявити захворювання, то більше шансів на одужання.

   Нині в  Шполянському районі на обліку перебуває 1388 онкохворих. У 2018 році вперше онкозахворювання діагностовано в 135 шполян. Чоловіки та жінки хворіють приблизно однаково. У жінок перші місця ділять: рак молочної залози та шкіри. ( 20 випадків за минулий рік). Серед чоловіків перше місце посідає рак легенів. Завдяки профілактичним оглядам виявляється рак на ранніх стадіях, із 135 онкохворих вперше виявлених серед жителів Шполянського району за 2018 рік  при профоглядах - 45 хворих.

   У цей день згадаймо у молитві людей, які хворі на рак, попросімо у Бога ласки зцілення для них. Не забудьмо їх відвідати, підтримати та помолитися разом із ними.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора