Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Державний реєстр виборців

СКОРИСТАЙТЕСЬ ВИБОРЧИМ ПРАВОМ, ПЕРЕБУВАЮЧИ ДАЛЕКО ВІД ДОМІВКИ!

   Відділ ведення Державного реєстру виборців Шполянської райдержадміністрації нагадує, що на виборах Президента України 31 березня 2019 року діятиме механізм тимчасової зміни місця голосування.

   Якщо Ви, шановний виборцю, достеменно знаєте, що 31 березня , тобто в день голосування, будете відсутні за своєю виборчою адресою — перебуватимете в гостях, у відрядженні, на навчанні, на роботі, тощо  —  щоб не втратити право обирати, зверніться до відділу ведення Державного реєстру виборців Шполянської райдержадміністрації або ж  там, де Ви будете перебувати в день голосування. У відділі перевірять Ваші персональні дані на відповідність паспортним даним, приймуть від Вас заяву, де Ви вкажете причину зміни місця голосування та адресу, де будете знаходитись. Далі Вам буде видано Посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, з яким Ви і підете на вибори на ту дільницю, яку вкажете. Нумерація даних Посвідчень єдина на всю Україну (наскрізна). Документ завіряється підписом та печаткою. А в списку виборців на дільниці, де Ви будете голосувати, навпроти Вашого прізвища буде вказано номер Посвідчення, дата його видачі та назва відділу, який його видав. Натомість у списках тієї дільниці, де Ви зареєстровані, Вашого прізвища не буде. Таким чином не можна буде проголосувати на будь-якій іншій дільниці або на кількох дільницях, або сфальсифікувати саме Посвідчення.

    Тож ще раз нагадаємо, що необхідно зробити для зміни місця голосування:

  • прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців з паспортом та документом, який підтверджує Ваше перебування в день голосування не за місцем офіційної реєстрації;
  • написати у відділі заяву, в якій вказати причину зміни місця голосування та адресу, де Ви будете перебувати в день голосування;
  • отримати Посвідчення про зміну місця голосування;
  • 31 березня прийти на виборчу дільницю, вказану у Посвідченні, та проголосувати.

  Чекаємо на Вас в приміщенні райдержадміністрації, на І поверсі, у кабінеті відділу ведення Державного реєстру виборців з понеділка по п’ятницю з 8-ї до 16-ї години.

   Телефон для довідок 2 04 16.   

 

 

  Відділ ведення Державного реєстру виборців створено при районній державній адміністрації на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 №943. Робота відділу  регламентується Законом України  від 22 лютого 2007 року  «Про державний реєстр виборців»  (із змінами та доповненнями).

  Основним завданням відділу є наповнення Державного реєстру виборців (далі - Реєстру) коректними (правильними) даними про виборців району, ведення Реєстру, вчасне реагування на зміни у виборчому корпусі району, виявлення та виправлення вже існуючих помилок та виявлення і вилучення зайвих записів Державного реєстру виборців, тобто записів про виборців, які неодноразово або неправомірно включені до Реєстру.

 

Передумови для створення Державного реєстру виборців

   Багатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема, з якою їм доводилося стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ не було у списках виборців. Така ситуація порушувала конституційні права громадян, а саме: позбавляла можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. Або ж виникали ситуації, що викликають сумніви щодо чесності та прозорості виборів: у списках для голосування залишалися прізвища людей, які померли або тривалий час проживають в іншому місті, за іншою адресою, а дехто змінив громадянство та виїхав за межі держави. Ці та інші моменти дратують громадян, викликають обурення, призводять до конфліктних ситуацій.

  Аби уникнути подібних негативних явищ та задля наведення порядку в обліку виборців 22 лютого 2007 року набрав чинності Закон України “Про Державний реєстр виборців”, який визначає правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні.

  У серпні 2009 року  було створено та здано в промислову експлуатацію автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему “Державний реєстр виборців”, призначену для зберігання та обробки даних  про громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту, цілісність та достовірність відомостей, одноразовість включення виборця до Реєстру, поновлюваність, публічний характер та його захищеність.

  В цілому в Україні створено 762 відділи, серед яких і Шполянський відділ ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації.

Внесення змін до Реєстру

  Щомісяця відбувається періодичне поновлення персональних даних Реєстру шляхом опрацювання відомостей, що подаються органами, закладами, установами, переліченими в статті 22 Закону.

  Крім цього, спеціалістами відділу здійснюється візуальний та автоматизований контроль за повнотою та коректністю даних Реєстру,  на підставі якого при необхідності подаються запити у відповідні установи та вносяться зміни до Реєстру. Також опрацьовуються звернення громадян та заяви щодо включення до Реєстру, внесення змін до персональних даних та щодо зміни виборчої адреси. Під час виборів Президента та народних депутатів, коли  діє механізм тимчасової зміни місця голосування, приймаються ще й заяви з даного питання.

Співпраця з виборцями

  Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборець може особисто звернутися з письмовим запитом до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою щодо змісту його персональних даних у Реєстрі, пред'явивши паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Виборець, постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на таке звернення іншу особу.

  В порядку здійснення публічного контролю за діяльністю Реєстру кожен виборець може звернутися до будь-якого органу ведення Реєстру, зазначивши свої ідентифікаційні персональні дані та виборчу адресу, з письмовим запитом щодо надання такої інформації:

         1) за його власною виборчою адресою щодо персональних даних, передбачених частиною першою статті 6 цього Закону, усіх осіб, які внесені до Реєстру за цією виборчою адресою;

          2) за назвою села, селища, міста, району в місті, іноземної країни - кількість виборців у зазначеному селі, селищі, місті, районі в місті, іноземній країні.

Особистий кабінет виборця

  На офіційному сайті “Державний реєстр виборців” (http://www.drv.gov.ua/) створено та функціонує програмний ресурс “Особистий кабінет виборця”. Скориставшись ним, Ви отримаєте відповідь на питання, чи включені Ваші дані до Державного реєстру виборців, а отже, чи будете Ви в списках виборців на наступних виборах. Радимо Вам користатись цим ресурсом щоразу, коли з Вашими персональними даними відбувались якісь зміни (зміна адреси, прізвища, тощо).

  Отже, робота відділу ведення Державного реєстру виборців проводиться щоденно, незалежно від виборчих процесів. Адже вона пов’язана із внесенням нових записів про виборців до автоматизованої системи та внесенням змін до вже існуючих записів.

  Тому чекаємо на Вас в робочі дні з 800  до 1715,  в п’ятницю до 1600 за адресою:

  м.Шпола, вул.Лозуватська, 60, приміщення райдержадміністрації,  І поверх, телефон 2-04-16.

 

Корисні посилання:

Закон про Державний реєстр виборців

ЗУ Про вибори Президента

ЗУ про місцеві вибори

ЗУ про вибори народних депутатів

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора