Шполянська Районна
Державна Адміністрація
Шполянський район, Черкаська область

Державний реєстр виборців

 

  Відділ ведення Державного реєстру виборців створено при районній державній адміністрації на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 №943. Робота відділу  регламентується Законом України  від 22 лютого 2007 року  «Про державний реєстр виборців»  (із змінами та доповненнями).

  Основним завданням відділу є наповнення Державного реєстру виборців (далі - Реєстру) коректними (правильними) даними про виборців району, ведення Реєстру, вчасне реагування на зміни у виборчому корпусі району, виявлення та виправлення вже існуючих помилок та виявлення і вилучення зайвих записів Державного реєстру виборців, тобто записів про виборців, які неодноразово або неправомірно включені до Реєстру.

 

Передумови для створення Державного реєстру виборців

   Багатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема, з якою їм доводилося стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ не було у списках виборців. Така ситуація порушувала конституційні права громадян, а саме: позбавляла можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. Або ж виникали ситуації, що викликають сумніви щодо чесності та прозорості виборів: у списках для голосування залишалися прізвища людей, які померли або тривалий час проживають в іншому місті, за іншою адресою, а дехто змінив громадянство та виїхав за межі держави. Ці та інші моменти дратують громадян, викликають обурення, призводять до конфліктних ситуацій.

  Аби уникнути подібних негативних явищ та задля наведення порядку в обліку виборців 22 лютого 2007 року набрав чинності Закон України “Про Державний реєстр виборців”, який визначає правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні.

  У серпні 2009 року  було створено та здано в промислову експлуатацію автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему “Державний реєстр виборців”, призначену для зберігання та обробки даних  про громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту, цілісність та достовірність відомостей, одноразовість включення виборця до Реєстру, поновлюваність, публічний характер та його захищеність.

  В цілому в Україні створено 762 відділи, серед яких і Шполянський відділ ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації.

Внесення змін до Реєстру

  Щомісяця відбувається періодичне поновлення персональних даних Реєстру шляхом опрацювання відомостей, що подаються органами, закладами, установами, переліченими в статті 22 Закону.

  Крім цього, спеціалістами відділу здійснюється візуальний та автоматизований контроль за повнотою та коректністю даних Реєстру,  на підставі якого при необхідності подаються запити у відповідні установи та вносяться зміни до Реєстру. Також опрацьовуються звернення громадян та заяви щодо включення до Реєстру, внесення змін до персональних даних та щодо зміни виборчої адреси. Під час виборів Президента та народних депутатів, коли  діє механізм тимчасової зміни місця голосування, приймаються ще й заяви з даного питання.

Співпраця з виборцями

  Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборець може особисто звернутися з письмовим запитом до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою щодо змісту його персональних даних у Реєстрі, пред'явивши паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Виборець, постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на таке звернення іншу особу.

  В порядку здійснення публічного контролю за діяльністю Реєстру кожен виборець може звернутися до будь-якого органу ведення Реєстру, зазначивши свої ідентифікаційні персональні дані та виборчу адресу, з письмовим запитом щодо надання такої інформації:

         1) за його власною виборчою адресою щодо персональних даних, передбачених частиною першою статті 6 цього Закону, усіх осіб, які внесені до Реєстру за цією виборчою адресою;

          2) за назвою села, селища, міста, району в місті, іноземної країни - кількість виборців у зазначеному селі, селищі, місті, районі в місті, іноземній країні.

Особистий кабінет виборця

  На офіційному сайті “Державний реєстр виборців” (http://www.drv.gov.ua/) створено та функціонує програмний ресурс “Особистий кабінет виборця”. Скориставшись ним, Ви отримаєте відповідь на питання, чи включені Ваші дані до Державного реєстру виборців, а отже, чи будете Ви в списках виборців на наступних виборах. Радимо Вам користатись цим ресурсом щоразу, коли з Вашими персональними даними відбувались якісь зміни (зміна адреси, прізвища, тощо).

  Отже, робота відділу ведення Державного реєстру виборців проводиться щоденно, незалежно від виборчих процесів. Адже вона пов’язана із внесенням нових записів про виборців до автоматизованої системи та внесенням змін до вже існуючих записів.

  Тому чекаємо на Вас в робочі дні з 800  до 1715,  в п’ятницю до 1600 за адресою:

  м.Шпола, вул.Лозуватська, 60, приміщення райдержадміністрації,  І поверх, телефон 2-04-16.

 

Корисні посилання:

Закон про Державний реєстр виборців

ЗУ Про вибори Президента

ЗУ про місцеві вибори

ЗУ про вибори народних депутатів