Шполянська районна державна адміністрація
Черкаська область, Шполянський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Державний реєстр виборців

                  До уваги виборців !

✍Виборчий кодекс України закріпив можливість зміни виборчої адреси без зміни місця реєстрації – це дозволяє значній частині виборців проголосувати за місцем фактичного проживання. Але скористатися цим правом можна лише до 10 вересня, тобто не пізніше п’ятого дня з початку виборчого процесу, який оголошується за 50 днів до дня голосування. І не частіше, ніж один раз на рік. Такі обмеження не дадуть можливості кандидатам маніпулювати виборцями, спонукаючи їх раз у раз змінювати виборчу адресу.

Отже, що дають ці зміни для виборця?

✅1.Тепер кожен виборець, незалежно від місця реєстрації, може проголосувати на місцевих виборах там, де проживає або перебуває. Раніше це можливо було зробити лише на президентських та парламентських виборах, написавши відповідну заяву, яка діяла лише на одні вибори, ба навіть на один тур виборів. Виборці, які змогли скористатися цим правом, знають, що таку заяву потрібно було писати на кожні вибори. Крім цього, необхідно було мати документ, який підтверджує необхідність зміни місця голосування.

✅2. Виборчу адресу можна змінити один раз на всі вибори. Тепер не потрібно писати заяву на кожні вибори, якщо виборець не змінив місце перебування.

✅3. Скасовано перелік документів, який підтверджує необхідність змінити виборчу адресу. Зміни до виборчого законодавства не лише дають змогу змінити виборчу адресу, а значить і місце голосування, один раз і на всі вибори, а й скасовує наявність у виборця будь-якого підтверджуючого такі зміни документа (крім, звичайно ж, паспорта громадянина України).

✅4. Тепер заяву можна подати і в електронному вигляді. Для цього необхідно зробити електронний цифровий підпис, мати електронну скриньку для зворотнього зв’язку та скористатися електронним ресурсом на сайті Державного реєстру виборців.

Особливої актуальності ці зміни набувають напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Скористатись правом обирати зможуть і трудові мігранти, і внутрішньо переміщені особи, і студенти, і особи, які проживають у найманому житлі, і ті, що доглядають стареньких батьків — словом, всі, хто проживає не там, де зареєстрований, але вважає себе членом громади і хоче обирати місцеву владу.

Щоб змінити виборчу адресу, потрібно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного перебування до 10 вересня. З собою обов’язково треба мати внутрішній паспорт громадянина України.

Заяву можна оформити онлайн на сайті Державного реєстру виборців або у відділі ведення Державного реєстру виборців. ТОЖ ЧЕКАЄМО НА ВАС .

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора